O autorze
Dziennikarz muzyczny i informacyjny. Współpracuje z mediami regionalnymi i ogólnopolskimi.

Kampania społeczna "Możesz To Zmienić" rusza już niebawem!

Fot. Patryk Grzywiński
Spot kręcony przez Filipa Syczyńskiego, który miał okazję współpracować m.in. z Davidem Lynchem. Zorganizowana grupa młodych ludzi, która zajmuje się zadaniami, począwszy od zbierania funduszy, po zdobywanie patronów, tworzenie grafik i kontynuowanie współpracy z instytucjami z całej Polski. Budowanie kampanii "od zera", gdzie bez doświadczenia, od razu porywają się na inicjatywę, o która będzie widoczna w całej Polsce. Czy to wystarczy? Nie. Nic nie miałoby znaczenia bez historii Pawła oraz twojego, mojego zaangażowania.

Inicjatorem kampanii jest Paweł. Kilka miesięcy temu był świadkiem napadu w centrum Warszawy. Nie był jedynym przechodniem. To było ścisłe centrum miasta. Jednak nikt nie zareagował. Nikt nie pomógł dziewczynie, która była molestowana w miejscu publicznym. Płakała i wołała o pomoc. Prawie wszyscy świadkowie przeszli obojętnie. Paweł zareagował. Napastnik uciekł, a dziewczyna została uratowana, prawdopodobnie od gwałtu.


Wydarzenie to poruszyło go na tyle mocno, że postanowił nagłośnić problem obojętności społecznej. Sam jest przykładem, że warto pomagać.

Do startu kampanii pozostał niecały miesiąc. Już za niedługo zacznij obserwować ekrany multimedialne w środkach komunikacji miejskiej w największych miastach w Polsce. Już niedługo rozejrzyj się, czy aby nie w twoim mieście nie organizowane są konferencje, spotkania z ambasadorami, które będą się odnosić do wyżej postawionego problemu. O kampanii usłyszysz w mediach, od blogerów i na oficjalnych profilach polskich artystów i osób publicznych. Tam właśnie organizatorzy będą cię zachęcać, aby dołożyć swoją cegiełkę i pochylić się nad problemem, który może dotyczyć wielu z nas.

Co możesz zrobić już teraz? Wejdź na oficjalny profil kampanii na Facebooku i zastanów się, co i jak możesz zmienić. Wierzymy, że "Możesz To Zmienić". Zapraszamy do kontaktu z organizatorami.
Trwa ładowanie komentarzy...